Toz Toplama ve Çökertme Üniteleri

Toz Toplama ve Çökertme Üniteleri

İmalat sektörünün her dalında ortaya çıkan imalat atıkları üreticilerin başlıca sorunlarındandır. Metal atıklarınızı geri dönüştürülmek üzere istifleyebilir, ağaç işleyen üreticilerin talaşlarını şömine odununa dönüşümünü sağlayabilir ve ileriye dönük olarak sistem kendini amorti ettikten sonra firmanıza kar getirisi olarak çalışmaya devam eder.

Toz toplama sistemleri için farklı teknikler kullanılabilir. Toz toplama siklonları en yaygın olarak kullanılan yöntemdir. Hava kanalları vasıtası ile imalat esnasında oluşan toz ve talaş gibi artık maddeler toplanıp eğer mümkün kılınabilecek yapıda maddelerse ayrıştılarak geri dönüşüm için siklon aracılığı ile istiflenebilir. İstiflenen bu malzemeler hem işletme için farklı gelir kaynağı oluşturabilir. Aynı zamanda üretim alanındaki dağınıklık ve kargaşanın önüne geçilmiş olur.

Toz çökertme sistemleri ise ağırlıklı olarak siklonun bir ayağı olan yıkama kabininde yağmur etkisi vererek havada bulunan partikülleri yıkama kabininin alt tablasına toplanmasıyla sağlanır. Bu alt tablanında otomatik olarak temizlenebilir yapılması mümkündür.

Denge Isıtma Soğutma İnşaat San. Tic. Ltd. Şti.

Girne Mh. Irmak Sk. Küçükyalı İş Merkezi
D Blok No:11 Maltepe İstanbul
denge@dengemekanik.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cumartesi: 09:00 - 18:30
Pazar: Kapalı

İletişim Telefonları

Denge Isıtma Soğutma İnşaat San. Tic. Ltd. Şti.
Girne Mh. Irmak Sk. Küçükyalı İş Merkezi D Blok No:11